KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13834104

nr 1383 4104

Garibaldi Lindberg

(1863-1957), Sverige

Blandteknik, Signerad, liggande kvinna. Motivet: 47x55, yttermått inklusive ram: 66x73cm

Garibaldi Lindberg, född 1863, död 1957, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 8 mars 2021
kl 19:28:17

Garibaldi Lindberg

Läs mer om Garibaldi Lindberg